poniedziałek, 3 października 2016

jak z daty wynika...........

..............jest początek października :-)

Strzałeczka.
Dziś króciutka fotorelacja i mam nadzieję spełniona obietnica zmajstrowania porządnego pamiętnikowego wpisu z fajnego wyjazdu w Beskid Niski.
Tymczasem w Honkongu .................     :-)
No i tak, rowerek dalej jeździ i nabija kilometry. Że słoneczko coraz to i wcześniej zachodzi to można na ładne światełko natrafić:
podjazd pod Ligotkę
Ja tu romantyka i świetlne poezje a z drugiej strony ludkowie z powodu suszy jakieś ofiary całopalne składają (innego wytłumacznia sytuacji nie umiem znaleźć :-/ )
poganie w akcji
Poniżej niepokojąco daleko od siedzib ludzkich wałęsający się kić - jak uciekał zauważyłem że w pysku bujał mu kształt mocno ptasi. Trochę mnie irytuje, że często wykształceni i wrażliwi (na świat zwierząt) właściciele kotów nie przyjmują do wiadomości rozmiarów szkód jakie te skąd skądinąd sympatyczne zwierzaki wyrządzą "dzikiej przyrodzie".
mój kot nie poluje bo ma zawsze pełną miskę, ja uhmmm ;-/
Zostawiam już futro kota i czas na przelota :
W przedostatni łikend  odwiedziłem dwa śląskie zbiorniki zaporowe: Dzierżno i Słupsko. Światełko akurat było na 3 na szynach a i ptasich modeli niezbyt wiele:
3 rożeńce ze Słupska
czapla siwa udająca fanteona
To zdjęcie dla obserwatora może mieć lekko śmieszny wydźwięk, ale właścicielka ozdoby ma nie tylko utrudnione życie, ale może wylądować w krainie wiecznych łowów. Jak się ten sznurek o coś zaplącze ptak będzie konał długo i boleśnie. Pomóc też nie ma jak, dlatego ważne by wędkarze i rolnicy zbierali i niszczyli pozostawione przez siebie żyłki i sznurki.

W niedziele rundka po stawach Tułowickich - jeszcze nic nie odławiali więc poziom wody wysoki. Siewek zero, za to widać było sporo łabędzi i z 200 gęgaw.
zamglone
jesienne perły
kolejne stado szczygłów
zwinka która w terenie wyglądała jak żyworódka :-)
szlaczkoń z doliny Odry
To bym na ten wpsik miał tyle do powspominania - w najbliższych dniach przygotuję relacje z obiecanego Magurskiego wypadziku, tak, że zapraszam do odwiedzin :-)
Nerra.


2 komentarze:

  1. Mądrego to i czasem miło posłuchać :) tzn. przeczytać jego przyrodnicze relacje :)

    OdpowiedzUsuń