czwartek, 18 czerwca 2015

Krótki wpis środkowoczerwcowy :-)

Strzałeczka.
Będzie tylko raptem 6 zdjątek zrobionych podczas likendu. W sobote odbyłem długa wycieczkę rowerową - ok 70 km w upalną pogodę to już letki wyczyn :-)  Na cel wyprawy wybrałem śródleśne stawy koło Osieka (wioska w okolicach Strzelec Op). Nie wszystkie stawy zlokalizowałem więc jest przyczynek do powrotu w te wyglądające ciekawie tereny.
Wracałem przez stawy na Utracie gdzie "zaliczyłem" dwa nieszczęścia na raz :-)
Jednym było spotkanie ze stawowym a drugim awaria "konia" :-)  Dżia jednak czuwał nade mną bo stawowy tym razem nie był w bojowym nastoju :-0 a rower po trwającej paręnaście minut walce naprawiłem :-)
Właśnie w okolicy stawów kolo Izbicka najciekawiej i choć lunety nie miałem zauważyłem podgorzałkę.
 
to kasztanowe coś pośrodku kadru to ona :-) lub on.

łania z młodym za chwile sforsują kanał
 Podczas wycieczki jelenie obserwowałem kilka razy - najciekawszy był spory byk w malutkim lasku koło Sprzęcic - nie czekał jednak na fote i pooooszedł w krzaczory.
Następna ważka płaskobrzucha - sezon na wachy i inne stawonogi w pełni - trza patrzeć i pod nogi i w gore głowę zadzierać................ ach jak ja to lubiem :-)
płaskobrzucha
Teraz ćwiczenie na wzrok - na focie poniżej jest młoda czajka, tylko znalezienie jej nie jest wcale łatwe.
Ptaka oczywiście nie dotykałem i po cyknięciu szybkiej foci od razu w tył zwrot.
znajdź czajke :-)
Jeśli nie odnaleziona to proszę popatrzeć na następne ujęcie.
zbunkrowany czajnik :-)
 Prawda, że w niesamowity kamuflaż paczamama wyposażyła ten gatunek? Dla naszych oczu odnalezienie takiego malucha to duże wyzwanie, ale dla innych drapieżców to raczej nie problem o czym można przekonać się oglądając gromadzące się już stada czajek ( a jak, jesienne przeloty tuż, tuż) - wśród dorosłych ptaszorów juvki to małe procenciki :-(
Powoli kończę krótka opowiastkę a za chwile spróbuje sklecić prowokacyjny wpis dotyczący moich Kulturalno-Oświatowych pupili z UMiG Gogolin.
end of a day
Zatem baj-baj!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz