poniedziałek, 11 stycznia 2016

Gorszy sort lub ładniej białe szaleństwo

Strzałeczka.
Nie lubiem polityki i nie cenie ludzi parających się tym zajęciem, ale małej złośliwości nawiązujących do aktualnej sytuacji nie moglem sobie w tytule odmówić tym bardziej że już wyjaśniam rzeczowo com miał na myśli  :-)
Ptaki przedstawione na fotach są już niemożliwie "przećwiczone" przez amatorów fotografii i mało kto ( no może oprócz startujących w przygodę z aparatem i ptakami) ma ochotę z nimi "pofiglować" :-)
A drugi człon, well, to samo jeno ładniej.
Zanim jednak białe kadry pokażę, to szybkie dokumentalne strzały młodego sokoła wędrownego wystawionego mi przez kolegę wracającego w sobotnie popołudnie z terenu. Kolega z powodu tego, że jechał samochodem nie był w stanie dobrze oblukać drapola i prosił bym rano dnia następnego sprawdził któż to taki przesiaduje w okolicy zjazdu autostradowego.
Przybyłem troszke spóźniony nie licząc na obecność ptaszora ale ku swej radości przydybałem młodego sokoła wędrownego w miejscu w którym go widział kolega Tomek.
na słupie
Po paru minutach ptak zaczął polowanie - szkoda, że bez sukcesu, ale pewnie nie był zbyt głodny :-)
ptasi pocisk

przeleciał dość blisko............

.......więc było widać że to nie raróg
 Dość zadowolony tryntnąłem do kolegi Waldemarrra coby mu zdać relacje. Waldek akurat też "terenił" ale że obrączkarz to trochę inaczej :-)  Jak zajechałem na miejsce spotkania ogarnęło mnie dziwne uczucie, bo nie spodziewałem się widoku dość abstrakcyjnego w sumie.............a cóż to za akcja:  Waldi przemawia do stada wiernych wyznawców??? WTF?!!! :-)
kazanie na polu?
Za chwile już wiedziałem o czym tak zawzięcie obaj koledzy opowiadali łabędziom (tak, to tytułowe białe szaleństwo:)))) Waldek i Przemek obiecywali ptakom, że jak ich wybiorą na swych liderów to tylko zielenina i rowery będą legalne. A łabędziowie w to zdawali się wierzyć :-)
A tak serio to zaskakująco blisko ptaki dały się podejść co zostało skrzętnie wykorzystane i oprócz odczytania 10 obrączek zablachowano dwóch kolegów niemców ;-)
Poniżej pare fociaków białych koleżków "gorszego sortu" ;-)
Zaczniemy statycznie by przesuwając się na "południe wpisu" wnieść więcej życia w łabędzie es_kadry :-)
szcześliwa 7

para
 żółty plasticzek
en face
lądowanie synchro i leniu
młody a już cwaniakuje
niby niemy :-)
uwaga! bede lądował!
przyziemiam.........i
jestem..............
ciąg wsteczny i wylądowany .pl
Takem se niemiaszki w ładnym światełku pofocił i z kolegami pogadał dłuższą chwilkę. Potem trza było się rozdzielić - ja dalej w teren a koledzy damoju.
Jeszcze widoczek na doline Odry kolo Ligoty Krapkowickiej.
widokóweczka
 Na miejsce następnego przystanku dojechałem kilkanaście minut później kierując się na Racibórz - po drodze niestety nadciągnęły chmurki szczelnie przykrywając świecące do tej pory słonko.
Chciałem sprawdzić osadniki w Polskiej Cerekwi, alem już z daleka widział, że wszystko pozamarzane więc ruszyłem na niewielkie łączki bliżej Wronina. Tam zauważyłem stadko skowronków - 26 osobników to do tej pory największe zimowe stado spotkane przeze mnie.
okolice Dzielaw i Wronina
stadko zimowych skowronków
Nic więcej  nie wylukałem więc zaczynając nawrotkę w stronę domu objechałem se jeszcze kawałek ciekawego o każdej porze roku PiDżi. W stałych miejscach znów sporo kosmaczy zanotowałem
(Pawłowiczki, Trawnik i Agnieszczyn).
kosmacz glebowy :-)
młodziak w locie
Oprócz tego spotkałem kolegę z Opola który miał szczęście obejrzeć chwile wcześniej stadko śnieguł - ja tylko kilka kuropatw i błotniaka zbożowego ale wypad i tak dość udany.
W niedzielę podczas 3 pierwszych setów dreszczowca z niemcami (siata to mój ulubiony sport) szybkie odwiedziny Kosorowic. Tam tylko zimujący samotnik i troszkę wodnego ptastwa.
faktycznie soloman :-)
 Po powrocie do domu załapałem się na większy kawałek 4 seta i tiebreak więc jeszcze pisząc te słowa mam od grołse emocji hercklekoty :-) co nie przeszkadza planować następnych wypadów i czekać miłych spotkań w terenie :-)
A jak będzie sympatycznie i znajdę coś fajnego do pokazania/opisania na pewno nie omieszkam zaprezentować :-)
Tymczasówka i specjalne pozdrowienia dla Waldiego i Przema.
Pamiętajcie chopaki o obietnicach dla białego elektoratu ;-)
Nerra.


4 komentarze:

 1. Widać,że spod goldu łabędzie właśnie tam się wyniosły.I fajnie,że odczytano łabedzia który obecnie ma 18 lat:).fotki ekstra.pozdro

  OdpowiedzUsuń
 2. No, Waldi se poszalał :-) Nawet od łukaszenki odczytał ptaszora!
  Pzdr.

  OdpowiedzUsuń
 3. akurat fajnie siadło, dzięki.

  OdpowiedzUsuń