czwartek, 2 maja 2013

maj pono......

.........się zaczął a za oknem cosik nie za bardzo maj mi to przypomina.
dlaczemu ta aura taka przekorna bywa jak człek ma troche czasu coby sie pobujać w terenie to syf sie robi, no dlaczemu??? zapytowywuje...........
No nic, włączyłem se ACpiorunDC żeby sobie humora poprawić i wpisik niniejszy czynie odnośnie dnia wczorajszego.
Po obiadku pojechałem w niedalekie ale jeszcze nie do końca znane mi okolice Strzeleczek (to ci od Hunzitów) i Racławiczek.
Płynie tam fajna rzeczka:  Rzymkowicki Potok i jest trochę hektarów łączek zamokłych nieco czyli takich jak powinny być :-)
Dwa strzały zapoznawcze z tym miejscem:
prawie że podlasie :-)

i nie widać słupów z haj woltydż-em :-)
 Drepcząc po podmoklej łączce zacząłem nagle tańczyc bo myślałem że cosik mnie chce po kostkach kąsać, tak sie jakiś mały pierun zakręcił między moimi gumiakami :-)
To jakiś zaspany derkacz musiał być bo nagle znalazł wyjście z sytuacji i przefrunął pare metrów dalej w trzcinę - ale mnie zefrejdował :-) A też dobrze żem go nie zdeptał.
Takiego zawodnika też tam zdjąłem:
łąkowe UFO lub gili_gili po brzuszku :-)
 Potem skoczyłem w rejon żwirowni koło Dębiny/Mokre zatrzymując się na chwile na polu po którym bujało się kilkanaście pliszek żołtych. I ten stopik przyniósł obserwacje 2 pliszek tundrowych - te na śląsku widziałem chyba po raz pierwszy. Zdjęcie przez lunete wiec typowe diżi-doku.
M.flava.thunbergi 1 z dwóch samców
 Na żwirowni najwięcej latało jaskółek. Próbowałem poczynić jakieś jaskółkowe foto w locie ale fokus w moim szkle zupełnie sie nie nadaje do tego typu akcji - wolne toto w 3 gwizdki i zanim ostrość ustawi model już kilometr dalej poleci :-( A światla też tyle że w listopadzie więcej bywało.
cześć stadka kilkuset ptaków

dymówka
odpoczynek
Obserwowałem też niewielkie ilości siew: 6-7 pisików, cn 10 łęczków (jeden tokował), 2 sieweczki "grzeczne", kwokacza i brodźce śniade i ujęciami tych ptaszków ałwider_zejn mówić będe.
Na jutro zapowiadają dalej pogodową kaszankę toż i na akcje terenowe liczyć chyba nie mogę a bym chciał bardzo bo MPPL czeka :-)
b.śniade, ptak w górnym lewym rogu już w godówce

stadko łęczków
czajnik
 No to nerrra i do zaś.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz